Main menu

Komora czystości

Myjka ręczna do czyszczenia fartuchów i butów

Tylna ścianka myjki służy do rozwieszenia fartucha, a poprzeczka w dolnej części do postawienia nogi. Do mycia fartuchów i obuwia służy szczotka zamocowana szybkozłączką na wężu, a do ich spłukiwania zamocowany w ten sam sposób rozpylacz. Szczotka ma konstrukcję umożliwiającą wlanie płynu myjąco-dezynfekującego i wyposażona jest w zawór odcinający. Przyłącze 1/2 do doprowadzenia wody znajduje się w górnej części myjki, ścieki odprowadzane są przez syfon Ø 50 w dolnej części. Wodę można doprowadzić z lewej lub prawej strony myjki. Urządzenie jest pochylone do tyłu, dlatego montaż polega na przesunięciu myjki do ściany i zawieszeniu jej na hakach wkręconych w ścianę. Myjka całkowicie wykonana ze stali nierdzewnej.

Istnieje możliwość dozowania chemii metodą inżektorową.

Kompaktowa stacja higieny

Urządzenie zbudowane jest:
1. z wanny i umieszczonej na niej kraty,
2. zbiornika na płyn dezynfekcyjny z zamontowanym układem natryskowym,
3. kołowrotu sprzężonego elektrycznie z układem natryskowym.

Zasada działania:
Pracownik wychodzący z komory czystości na produkcję, przechodzi przez stację higieny, podkładka dłonie pod fotoelement, który uruchamia nastrzyk płynu dezynfekcyjnego na dłonie. W tym samym czasie podeszwy butów są zanurzone w płynie dezynfekującym. Po rozprowadzeniu płynu dezynfekującego na dłoniach pracownik przechodzi przez kołowrót na produkcję.

W przypadku nie wykonania dezynfekcji rąk kołowrót zostanie zablokowany i uniemożliwi przejście pracownikowi.

Wymiary urządzenia:
Długość 1230 mm
Szerokość 850 mm
Wysokość 1321 mm

Mechaniczna myjka do butów typu MPB 05

Automatyczna myjka zapewnia optymalne mycie butów produkcyjnych (podeszew i cholewek). Przy zastosowaniu środków chemicznych osiągamy bardzo dobry efekt mycia i dezynfekcji. Prosta budowa i jeszcze prostsza obsługa, czynią nasze myjki wysoce przydatne w przetwórstwie spożywczym (masarnie, uboje, mleczarnie, przetwórstwo owocowo-warzywne i inne).

Myjka przechodnia typ MPB 05

Służy do mycia automatycznego butów wysokich w zakładkach powyżej 20 osób. Pracownik wchodzi na myjkę, przetrzymuje się poręczy i w ciągu ok. 30 sek. ma umyte buty. Po załączeniu myjki, następuje dozowanie płynów myjąco-dezynfekujących.

Wymiary urządzenia:
Długość 1465 mm
Szerokość 1150 mm z podestami
Wysokość 1115 mm

Ręczna myjka do butów

Postawienie nogi na pedale powoduje uruchomienie wypływu wody poprzez szczoteczkę. Przyłącze 1/2″ i syfon do odprowadzenia wody znajdują się od spodu wanny szczotka umożliwia wlanie płynu myjąco-dezynfekującego.

W opcji możliwość podłączenia dozowania chemii!

Suszarka do butów (ciepłe powietrze)

Zbudowana jest z komory, wewnątrz której zamontowana jest nagrzewnica powietrza z wentylatorem. W ścianach (czołowej i tylnej) znajdują się wspawane króćce. Na króćce zakłada się obuwie do suszenia. Wylatujące przez króćce ogrzane powietrze powoduje wysuszenie obuwia. Prędkość wypływu i temperatura wylatującego powietrza są tak dobrane, aby obuwie zostało całkowicie wysuszone przez ok 4-6 godzin. Na ścianie bocznej zamontowany jest włącznik wentylatora oraz dwa włączniki grzałek. Wyłączenie wentylatora powoduje automatyczne wyłączenie grzałek.

Parametry suszarki:
moc zainstalowanych grzałek 2/4 kW
zasilanie ~230 V
wykonanie stal kwasoodporna

W standardzie wykonujemy suszarki:

Nazwa suszarki Długość L w mm Szerokość S w mm Wysokość H w mm
Dwustronna na 20 par 700 800 1900
Dwustronna na 30 par 1020 800 1900
Dwustronna na 40 par 1350 800 1900
Jednostronna na 15 par 1020 550 1900
Jednostronna na 20 par 1350 550 1900

Suszarka do butów (powietrze z pomieszczenia)

Zbudowana wyłącznie z profili nierdzewnych. W ścianach (czołowej i tylnej) znajdują się wspawane króćce. Na króćce zakłada się obuwie do suszenia. Wylatujące przez króćce powietrze, jakie panuje w pomieszczeniu, w którym ustawiona jest suszarka powoduje wysuszenie obuwia. Urządzenie odpowiedzialne za tłoczenie powietrza do króćca to wentylator promieniowy.

Parametry suszarki:
zasilanie ~230V
wykonanie stal kwasoodporna

Szafa gospodarcza

Dodaj komentarz